Budapest Serdülő Alsóház - 5. forduló

FTC - YBL WPC II. : 13-3

Gólszerzők: Mógor 2, Matus 1

Kapus: Bóné 40%

A záró fordulót rendezték a Budapest Serdülő Bajnokság alsóházában is, ahol Sipőcz Balázs együttese a ferencváros csapatával mérkőzött meg. A zöld-fehér együttes az alsóház megnyeréséért, míg a mieink a csoport negyedik helyéért mentek.

Az első félidőben remekül tartotta magát a csapatunk, és az első negyed végén 3-1-es hazai vezetés állt a táblán, részünkről Matus egyenlített a negyed közepén, majd a második negyedben óriási küzdelemre is kényszerítettük a népligeti csapatot, 4-2 állt az eredményjelzőn a félidőben.

A második félidőre ugyanakkor megrázta magát az FTC és végül 13-3-ra nyerték meg a mérkőzést.

Sipőcz Balázs: “A szezon utolsó mérkőzését megelőzően azt kértem a fiúktól, hogy adjanak ki magukból mindent, mutassák meg volt értelme nyár óta gyakorolni. Ez az első félidőben maximálisan sikerült is: 4-2-vel álltunk a nagyszünetben úgy, hogy több alkalommal is labdánk volt a döntetlenért. Bravúros volt a védekezésünk, 7 blokkal és remek kapusteljesítménnyel teljesen elbizonytalanítottuk a Ferencváros lövőit, ami nagy fegyvertény. A találkozó második felére azonban elfogytunk, leginkább fejben. Ebből pedig olyan alap fegyelmezetlenségek és taktikai hibák következtek, amit ellenfelünk minden alkalommal kíméletlenül megbüntetett. Így a végeredmény egy tisztes helytállás lett csupán. Az első félidei játékunk viszont az egész idény legjobbja volt, ehhez gratulálok a csapatomnak.